...Kiedy usta milczą, serce mówi ciszą o zachodzie słońca...

...Kiedy usta milczą, serce mówi ciszą o zachodzie słońca...

wtorek, 3 maja 2016

Moje myśli

Zapadł zmierzch nadchodzi noc
a moje myśli wolno się snują
jak na niebie chmury
duże i małe
w świetle księżyca
haczące o gwiazdozbiór
jak ludzki tłum tańczący walca

duże w srebrzystych szatach
zatrzymują się i dumają
nad naszym losem
małe w złocistej poświacie
pogrążone w miłości tęsknocie
przemieszczają się z wiatrem wytrwale
niosąc strapionej duszy niewzruszony spokój

by na jutrzejszym niebie zaświeciło słońce


...Dopisek, z dnia 05 maja, godzina 11:00

Moi drodzy Przyjaciele. Bardzo przepraszam Was wszystkich, za moją nieobecność na Waszych blogach a także na moim. Od dwóch dni, męczę się ze zmianą mojej strony i myślę, że w końcu udało mi się nadać jej bardziej pozytywnego wyglądu i stylu. Również, po długim czasie wstawiłam inny rodzaj mojej twórczości, abyście troszeczkę odpoczęli od nadmiernych emocji. Oczywiście, następnym razem wstawię dalszy ciąg Prozy "Bezdroża", która jest w trakcie pisania. Stan wszelkich moich opóźnień i mojej nieobecności, jest spowodowany nadmiarem pracy w związku z czym, wciąż brakuje mi czasu na częstszą obecność na moim blogu, a także na waszych blogach. Mam nadzieję, że nie gniewacie się na mnie z tego powodu i nadal będziecie mnie odwiedzać i czytać jak było na początku, za co bardzo każdemu z Was dziękuję. Dzisiejszego wieczoru, postaram się nadrobić moje zaległości w odpowiedziach na Wasze komentarze na mojej stronie, a także odwiedzić każdego z Was na waszych blogach i również, pozostawić chociażby kilka słów pod waszymi wspaniałymi postami. Tymczasem, raz jeszcze bardzo dziękuję za każde słowo i pozdrawiam serdecznie Was wszystkich, życząc pięknego wiosennego dnia. Ogromnie mi miło, że Jesteście :)

34 komentarze:

 1. Piękny wiersz ale mi tamtej historyjki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko. Niebawem będzie, jest w trakcie pisania. Serdeczności.

   Usuń
 2. Wersy pisane tęsknotą i miłością, pięknie Matyldo. A kiedy, będzie dalszy ciąg emocji? Bom ciekaw zakończenia. Fajnie przemieniłaś bloga, podoba mi się. Uszanowanko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Leszku. Pisałam ten wiersz, gdy mój mąż leżał pod aparaturą. Jest już dobrze, co było minęło i oby tak było do końca. Serdeczności.

   Usuń
 3. Piękny, niebanalny wiersz.
  Ilustracja, również bardzo wymowna.
  Uszanowanie i Ukłony dla Ciebie Matyldo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Janku. Bardzo mi miło. Serdeczności.

   Usuń
 4. Pięknie tworzysz, Matyldo.
  Jeśli chodzi o zmiany na blogach, to ja mam większe trudności. Próbowałam wprowadzić gadżet dot. blogów, które obserwuję, aby były widoczne na stronie i ...klapa. Może się kiedyś z tym uporam ;-)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Marysiu. Akurat ten gadżet, nie był dla mnie problemem. Modernizacja bloga też nie jest trudna, tyle tylko że bardziej pracochłonna i wyczerpująca, gdy chcesz mieć tak jak Ci odpowiada. Uważam, że Bloger ma za mało gadżetów i odpowiednich szablonów, które w zasadzie się powielają i nie wszystkie idzie kolorystycznie dopasować. No ale w sumie da się coś stworzyć, tylko trzeba przy tym posiedzieć. Spróbuj, dasz radę. Serdeczności.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dziękuję Probusie z wzajemnością.

   Usuń
 6. Bardzo miły wiersz i widzę chmury i chmurki na niebie :). Podoba mi się Twoja nowa strona. Też już powinnam inaczej ubrać mojego bloga i dodać potrzebne gadżety, ale jakoś się boję tego, bo nie jestem w tych sprawach za dobra. Ponadto lubię moje kropki na blogu i szkoda mi wiosną czasu na to. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny i oryginalny wiersz oraz ciekawa ilustracja:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, dziękuję za odwiedziny, cieszę się bardzo, że znalazłam drogę do Ciebie :-D Będę czytała chętnie. Niestety powoli bo chodzę na rehabilitację a teraz mam trzy dni warsztatów pt."ja mama". Jestem trochę roztrzęsiona bo wspomnienia sprzed 20 lat obudziły emocje,nie tylko miłe hehe Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny wiersz, budzi miłą refleksję i daje do myślenia ile znaczy prawdziwa miłość. Widoczek, również wspaniały i komponuje się z treścią wiersza. Z wielką przyjemnością zatrzymałem się, przy Twoich wersach. Pozdrawiam Cię Matyldo!

  OdpowiedzUsuń
 10. Matyldo, przepiękne wersy zawiera Twój wiersz, mówisz nimi prosto do serca. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Matyldziu, wersy jakie piszesz chce się czytać zawsze, posiadasz w sobie twórczy magnes, który przyciąga i nie pozostawia człowieka obojętnym na Twoje słowa. Z wielką przyjemnością czytam to, co po sobie pozostawiasz. Piękny wiersz, który pozwala wierzyć w miłość. Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne słowa do przemyślenia !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękny wiersz, daje do myślenia. Kiedy człowiek jest darzony prawdziwą miłością, to i piękne wiersze o miłości pisze. Ja nie umiem takich pisać, bo doświadczyłam fałszu. Niestety, nie wszystkim jest dane doświadczyć prawdziwej miłości. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę Ci miłego dnia...

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne wersy, pisane miłością. Zatrzymują. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Strofy budzące refleksję, piękny w treści z mądrym przekazem. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękny, pełen miłości wiersz. Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiersz z życia wżięty piękny

  OdpowiedzUsuń
 18. Zatrzymały mnie Twoje bardzo romantyczne i pełne miłości wersy, pięknie ujęłaś w słowa obraz Waszej miłości. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zachwyciłaś mnie tym wierszem, jest piękny i odzwierciedla Wasze serca. Pozdrawiam Cię Matyldo

  OdpowiedzUsuń
 20. Cudne wersy swoją miłością napisałaś, uwielbiam Cię czytać bo budzisz we mnie nadzieję na prawdziwą miłość, w którą już dawno zwątpiłam. Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Piękny wiersz, z miłą refleksją. Kłaniam się Matyldo!

  OdpowiedzUsuń
 22. Nieco smutno, romantycznie czyli pozytywnie...
  Piękny wiersz, podoba się ;) Pozdrowionka! Karol

  OdpowiedzUsuń
 23. Piękny wiersz, pełen miłości i nadziei na piękniejsze jutro. Każde doświadczenie życia, nas w miłości umacnia i to jest w niej najpiękniejsze. Z wielka przyjemnością sobie jego treść poczytałam, bo to tak troszkę jakby o nas (mnie i moim mężusiu) po prostu samo życie, które jest bezcenną nauką każdego z nas jako ludzi. Pozdrawiam Matyldo

  OdpowiedzUsuń
 24. Myśli pełne uczuć i lęku, ale też z nadzieją. Piękny wiersz. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 25. Cudownie jest poczytać czasem poezje choć nie zawsze lubię czytać muszę mieć potrzebę do czytania poezji.

  OdpowiedzUsuń
 26. Piękny wiersz, chwyta za serce. Pozdrawiam! Xmena

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo wymowne i piękne słowa, w tak niebanalnym wierszu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 28. Piękna i bardzo wymowne myśli...
  Pogodnego dnia Matyldo

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję odwiedzającym mnie gościom
za czytanie i miłe komentarze
serdecznie wszystkich pozdrawiam

Translate